ДУБАИ

7ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете…

 

Во цената се вклучени следните услуги

 • Авионски билет со Pegasus Airlines –PC од Скопје со вклучени аеродромски такси и 20 кг багаж
 • 7 дена,5 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  • 4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  • 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  • 2 – 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја

Здравствено осигурување ЗА ВЛЕЗ ВО Дубаи 20 еур -задолжително

dubai

dubai letovi12

dubai ekskurzii

Важна напомена:

 • Цените зависат од слободни места во авион и хотел
 • Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице доплнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел
 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • За влез во Обединети Арапски Емирати е потребен задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Дубаи). За деца до 12 години кои патуваат со родители – БЕЗ НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ (согласно моментални протоколи за влез во Дубаи)
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian