Hotel Regnum 5*- Bansko

HOTEL REGNUM  5*- BANSKO

Локација: 400 м од жичарницата
Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

 

Вид на сместување13.04-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020
НПППНППП
Јуниор сјуит (2+0)72€9382€102€
Едноспален апартман (2+1)85€106€94€115€
Едноспален апартман лукс (2+2)97€117€106€127€
Двоспален апартман (4+2)153€194€171€213€

Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден

Деца до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 10-12.99 год. на дополнително легло21€26€23€30€
Возрасен на дополнително легло32€38€37€44€

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода. Не важи за период на престој 01.07-31.08.2020 – доплата 6€ – возрасен, 3€ – дете од 6-9.99 год.
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување
Havana Logo with separators