Mirage Park Resort 5*-Kemer

 MIRAGE PARK RESORT 5*- KEMER

Положба
Хотелот е лоциран во областа Гојнук, 7км од Кемер и 48км од аеродромот во Анталија

Сместување
Вкупен број на соби 499, во две згради, поглед на планина или на море. Стандардни соби (26м², една спална, едно купатило, макс.2+2 лица), Фамилијардни соби (62м², една спална, дневна, едно купатило, макс.4 лица), фамилијарни јуниор соби (56м², една голема соба, едно купатило, макс.4 лица), Вила соби (144м², макс.4 лица) и 5 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со поглед на планина или на море, балкон или тераса, купатило со када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (вода, сокови и пиво на пристигнување), сателитса ТВ и музички канали.

Услуга
Ултра Се вклучено-пијалок за добродојде, шведска маса за појадој, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и полниќна закуска, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, снек бар, кафе, чај и колачи, A’la Carte ресторани само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-специјални увозни вина, сите флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови.

Содржини
Главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен, A’la Carte ресторани-Turkuaz (Туска кујна), Bosporus (рибен ресторан и морска храна), Диско клуб. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција бесплатна на јавните површини.

Плажа
Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири на плажа не се наплаќаат.

Спорт и забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турска бања, парна бања, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Дополнително се наплаќаат-куглање, билијард, тениски игралишта, осветлување на тениски игралишта, часови по тенис, сите спортови на вода и школо за нуркање. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. и клуб за тинејџњри од 13-16 год.

www.mirageparkresort.com.tr

Havana Logo with separators