Polychrono Beach Hotel

POLYCHRONO BEACH HOTEL

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно WiFi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини:

 • Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
 • Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
 • Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
 • Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
 • Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:

 • При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
 • Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
 • Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
 • Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.
Термин Услуга Double

(мин 2)

Triple

(мин 2)

Quadruple

(мин 3 /2+2)

Quadruple

(мин 3 /2+2)
Ground Floor

(мин 3 /2+2)

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
24.05-31.05.2020 7 BB 109€ 119€ 129€ 95€
31.05-07.06.2020 7 BB 139€ 149€ 159€ 125€
07.06-14.06.2020 7 BB 169€ 179€ 189€ 155€
14.06-21.06.2020 7 BB 189€ 199€ 209€ 175€
21.06-28.06.2020 7 BB 209€ 219€ 229€ 195€
28.06-05.07.2020 7 BB 229€ 239€ 249€ 215€
05.07-12.07.2020 7 BB 259€ 269€ 279€ 245€
12.07-19.07.2020 7 BB 279€ 289€ 299€ 265€
19.07-26.07.2020 7 BB 299€ 309€ 319€ 285€
26.07-02.08.2020 7 BB 309€ 319€ 329€ 295€
02.08-09.08.2020 7 BB 309€ 319€ 329€ 295€
09.08-16.08.2020 7 BB 309€ 319€ 329€ 295€
16.08-23.08.2020 7 BB 299€ 309€ 319€ 285€
23.08-30.08.2020 7 BB 249€ 259€ 269€ 235€
30.08-06.09.2020 7 BB 199€ 209€ 219€ 185€
06.09-13.09.2020 7 BB 159€ 169€ 179€ 145€
13.09-20.09.2020 7 BB 139€ 149€ 159€ 125€
20.09-27.09.2020 7 BB 109€ 119€ 129€ 95€

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок;
 • WiFi интернет на рецепција, бар и плажа;

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот);
 • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

 • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
 • Прво дете до 11,99г. во Quadruple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
 • Второ дете до 11,99 во Quadruple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Трето дете 0-11,99 во Quadruple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadruple плаќа 50% од цената за возрасен
 • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување:

 • Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло);
 • Triple – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло);
 • Quadruple – 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување:

 • Double room – 2 возрасни;
 • Triple room – 2 возрасни и 1 дете до 11,99;
 • Quadruple room – 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни.

Цената не вклучува

*Превоз и Патничко осигурување.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian