Тонанти 5* Врњачка Бања

Цените не се валидни за државни и верски празници

Февруари / Март / Април / Ноември / Декември

Цените се дадени по соба на ден на база Појадок и Вечера

Tonanti Vrnjacka Banja

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години со две возрасни лица ГРАТИС;
– Дете 4-11,99 години на заедничко легло со родител 25€ по лице на ден;
– Деца 4 – 11,99 години на дополнително легло со две возрасни лица 35€ по лице на ден;
– Tрето возрасно лице на дополнително легло 50€ по лице на ден;

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користње на Спа центар: затворен базен, финска сауна, био сауна, инфра ред сауна, солена соба, релакс соба, тапидаиум, хамам…
– Спа сет (сет пешкири, бањарка, папучи)
– Користење на детско катче 0-3 години / 4-11,99 години
– Користење на фитнес центар
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет)

Во цената не е вклучено:
– Турситичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-14.99 години 0,60€ по лице на ден; Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
– Хотелско осигурување за сите патници 0,30€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените не се валидни за државни и верски празници;
– Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари;

Услови за откажување:
– 15% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 90-45 дена;
– 20% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 44-30 дена;
– 30% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 29-20 дена;
– 40% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 19-15 дена;
– 80% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 14-10 дена;
– 90% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 9-6 дена;
– 100% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 5-0 дена;
– Доколку патникот си замине порано од резервираниот термин или не пристигне се наплаќа 100% од износот на резервацијата;

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian