Вила Ана Ксамил

ВИЛА АНА – КСАМИЛ

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на Балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања.
Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови

Вила Ана

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа.Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа Бора Бора

Видеозапис од соба во вилата можете да погледнете ОВДЕ 

 

10% попуст до 20.03 со целосна уплата 

VILA ANA KSAMIL CENOVNIK

ВАЖНО

За споен термин се добива 10% попуст на двета термини.
Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-11.99  год.) 40 евра
Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
Во апартманите има пешкири
Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
За ова патување важат општите услови за патување на ХАВАНА ТРАВЕЛ
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

Havana Logo with separators