Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Хотел Fenal Mar 3* – Лорет де Мар, Шпанија

авион од плажа

Хотел Фенал Мар !!Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња… Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување.

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.

ЦЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024
ПОЛУПАНСИОН + АВИОНСКИ БИЛЕТ + ТРАНСФЕР

 

ДАТУМ ВОЗРАСЕН ТРЕТ ВОЗРАСЕН ДЕТЕ до 11.99

ДОПЛАТА ЗА

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

20.06 – 28.06 1045 € 895€ 990 € 895€ 755 € 895€ 235 € +
28.06 – 05.07 940 € 880 € 715 € 235 € +
05.07 – 12.07 995 € 940 € 740 € 235 € +
12.07 – 20.07 1075 € 1065 € 775 € 235 € +
20.07 – 29.07 1150 € 1065 € 775 € 235 € +
26.07 – 04.08 1150 € 1065 € 775 € 235 € +
29.07 – 05.08 1030 € 990 € 765 € 235 € +
03.08 – 11.08 1095 € 1065 € 770 € 235 € +
05.08 – 12.08 1030 € 990 € 760 € 235 € +
10.08 – 18.08 1095 € 1065 € 770 € 235 € +
12.08 – 21.08 1150 € 1065 € 770 € 235 € +
22.08 – 30.08 1110 € 1040 € 770 € 235 € +
30.08 – 06.09 955 € 920 € 715 € 235 € +
06.09 – 13.09 945 € 870 € 715 € 235 € +
13.09 – 20.09 940 € 850 € 715 € 235 € +

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период.

Во цената е вклучено:
7 / 8 / 9 во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
Аеродромски такси
Повратен авионски билет
Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром
Политика за деца
Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 2 евра од ден по лице
Патничко осигурување
Забелешки:
Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

 

Факултативи:

 

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа

2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа

3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?

  • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
  • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
  • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

Времетраење: 1,5 часа

4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа

5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.

6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа

 

Ред на летање со Air Serbia:

 

20 JUNE / 28 JUNE 20 Jun SKP – 04.00 – BEG – 05.10 20 Jun BEG – 06.30 – BCN 09.10
28 Jun BCN – 20.40 – BEG – 23.10 29 Jun BEG – 00.50 – SKP – 02.00
28 JUNE / 05 JULY 28 Jun SKP – 04.00 – BEG – 05.10 28 Jun BEG – 06.30 – BCN 09.10
05 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 06 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
5 JULY / 12 JULY 5 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 5 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
12 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 13 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
12 JULY / 20 JULY 12 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 12 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
20 Jul BCN – 21.25 – BEG – 23.55 21 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
20 JULY / 29 JULY 20 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 20 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
29 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 30 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
26 JULY / 04 AUG 26 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 26 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
04 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 05 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
29 JULY / 05 AUG 29 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 29 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
5 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 6 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
03 AUG / 11 AUG 3 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 3 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
11 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 12 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
05 AUG / 12 AUG 5 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 5 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
12 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 13 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
10 AUG / 18 AUG 10 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 10 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
18 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 19 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
12 AUG / 21AUG 12 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 12 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
21 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 22 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
22 AUG / 30 AUG 22 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 22 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
30 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 31 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
30 AUG / 06 SEP 30 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 30 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
6 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 7 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00
06 SEP / 13 SEP 6 Sep SKP – 04.00 – BEG – 05.10 6 Sep BEG – 06.30 – BCN 09.10
13 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 14 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00
13 SEP / 20 SEP 13 Sep SKP – 04.00 – BEG – 05.10 13 Sep BEG – 06.30 – BCN 09.10
20 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 21 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00

*Во случај на промена на предвиденото време на полетување од страна на авиокомпанијата како и задоцнување на авионот, организаторот не ја сноси одговорноста за евентуални последици, туку се применуваат важечките прописи од областа на авио-сообраќајот.

Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација