Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Метаморфози за Велигден

3 ноќи / наем

89€

Поминете ги сончевите првомајски и велигденски денови на море!

Сместувањето е во трикреветни студија или четирикреветни амартмани и студија кои сите имаат просторна тераса, целосно опремена кујна за ваши потреби, клима, ТВ, интернет, фен…

Изберете го посакуваниот период на престој со 3 или 5 ноќевања и почнете го летото на МОРЕ.

 

ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ

ТЕРМИН ОД:

01.05-06.05.2024

НОЌИ 1/3 студио (море) 1/4 студио (море) 1/4 апартман (странично море) 1/4 апартман (море)
По лице со вклучен превоз 3 89 99 109 119
5 109 129 134 149

01.05.2024 (Среда)- Прв ден 
Собирање на групата во 05:30 часот, поаѓање во 06:00 од Скопје, Дрво Декор (попатни одмори, царински формалности)
По пристигнувањето сместување во хотелот.
Слободно време.
Организиран првомасјки ручек на плажа со пиво и суфлаки. Ноќевање.

02.05.2024 (Четврток) Втор ден 
Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

03.05.2024 (Петок) Трет ден
Појадок.  После појадокот има организиран факултативен излет. Во договорено време со водичот се чекаме на рецепција и се упатуваме кон Ормос Панагиас од каде што ни започнува крстарењето со брод околу Атос. По завршувањето на факултативниот излет се враќаме назад во хотел. Слободно време. Ноќевање.  Цена за факултативниот излет ќе биде објавена дополнително!

04.05.2024 (Сабота) Четврти ден

Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или релаксација на сонце покрај морето. Вечерта можност за посета на црква и дочекување на христовото воскреснување на полноќ. Ритуално кршење со велигденски јајца. Враќање во сместувањето и ноќевање.

05.05.2024  (Недела) Петти ден

Појадок. Слободни активности до ручек. Организиран веигденски ручек по желба. Во договорено време со водич. Ручекот ќе биде во таверна во Метаморфози. Цена за ручекот ќе биде објавено дополнително!

06.05.2024 (Понеделник) Шестти ден 

Појадок. Одјавување  во договор со водичот во зависност од интересот за шопинг во  Солун на враќање.

 

Вклучено во цена:

-Автобуски превоз

– 3 или 5 ноќевања

-Шопинг во Солун (по договор)

Не е вклучено во цена:

Факултативен излет крстарење околу Атос-33 евра по лице

-Ручек на плажа со суфлаки и пиво.- 10 евра по лице

-Велигденски ручек во таверна- цена дополнително

-Туристичка такса 1,50 евра  по соба од ден

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;

* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација