Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel 5*- Kalithea

AEGEAN MELATHRON THALASSO SPA HOTEL 5*- KALITHEA

AEGEAN MELATRON

Положба: 3км од Калитеа, 90 км од Солун
Сместување: 153 соби, свити, јуниор свити и свити со приватен базен.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, интернет, сеф, фрижидер и радио. Во сите свити има џакузи, во свитите во бунгаловите имаат и приватен базен.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: главен ресторан, 2 бара покрај базен, бар на плажа, лоби бар, отворен ресторан “a la carte” , фризерски салон, мини маркет, детско игралиште, ТВ и Видео сала…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: 3 отворени базени, базен за деца, спортски активности, кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови, сала за гимнастика, Џакузи, масажа, мини бања со минерална вода, тениско игралиште…

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian