ХУРГАДА

8 ДЕНА / 6 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ

 

Од мало рибарско село, Хургада прераснува во  најпознат туристички центар на Црвеното Море и нуди безброј опции за незаборавен одмор за сечиј вкус. Тука Ве очекуваат прекрасни плажи, журкање до раните утрински часови и незаборавно нуркање во длабочините на тиркизните води, сето тоа залиено со уникатен египетски шарм.

 

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Повратен авионски билет со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Организиран трансфер во Хургада аеродром – хотел – аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел со услуга сѐ вклучено (All Inclusive)
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Хургада

Во цената не се вклучени следните услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Египет не е потребна до 30.04.2021

ПЦР тест не постар од 72 часабоја

hurgada za web

hurgada za web 1

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Поради мерките за заштита од Ковид – 19, хотелите не дозволуваат сместување на повеќе од 2 лица во стандардна соба
 • Цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Плаќање исклучиво во денари 1 € – 62 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • Останатите општи услови на патување на ХАВАНА Травел и СКТМ
Havana Logo with separators