Akratos Hotel 4*- Ouranopolis

AKRATOS BEACH HOTEL  4*- OURANOPOLIS

Положба : се наоѓа на песочна плажа на 3 км од Уранополис, 125 км до Солун.

Сместување: 276 соби и 36 свити. Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, телефон, фрижидер.

Услуга: се вклучено (појадок, ручек, вечера, ужина, алхохолни и безалхохолни домашни пијалоци)

Содржини: ресторан, бар покрај базен, ТВ сала, перална, мини маркет,паркинг…

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, сала за кошарка, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал…

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian