Арена Тетекс – Попова Шапка

АРЕНА ТЕТЕКС – ПОПОВА ШАПКА

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости.
Сите соби се со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, џакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

Цени валидни од 21.12-31.03.2021

 

Тип на услугаЦена
Полн пансион2360 ден.

 

Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

вклучува :

  • Ноќевање со појадок, ручек, вечера
  • Користење на базен и СПА Центар

 

  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

 

 

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

Havana Logo with separators