Aristoteles Holiday Resort & SPA 4*- Ouranopolis

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT & SPA  4*- OURANOPOLIS

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
01.05-20.05 21.05-30.06 01.07-04.08 05.08-25.08
30.09-31.10 09.09-29.09 26.08-08.09
Double Standard 46 57 66 78
Double Standard Sea View 49 61 68 82
Double Superior 51 67 74 89
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Triple Superior 55 69 78 95
Трето лице 80% 80% 80% 80%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Family Room Garden View 67 81 92 104
Трето лице 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Maisonette 72 87 98 109
Трето лице 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Single Room 69 93 106 129
Release period 3 7 7 14
Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен
Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62МКД
Cancellation & No-Show Policy
For every cancellation or change of dates within the release period, the hotel has the right to charge an amount equal to two-night stay, per room in respect of our cancellation fees.
Should there be a no-show; the hotel has the right to require an amount equal to three-night stay, per room as no-show fees.
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Локација : 3км од Уранополис, 110км од Солун. Хотелот е на 50 м од плажа
Kапацитет : 235 соби
Услуга: All Inclusive (се вклучено)
Хотелски Содржини : ресторан, таверна, бар (маин бар, поол бар), диско клуб, фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, мини маркет, мини клуб, детско игралиште,ТВ сала, спортски терени (тенис, кошарка,одбојка, мини аква парк, спортови на вода
Опременост на собите : бања, клима уред, ТВ, радио и телефон.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian