Armas Beach 4*-Kemer

 ARMAS BEACH 4*- KEMER

Положба
Хотелот е лоциран во центарот на Kемер, на 55км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 160. Стандардни соби 117 (25м², една спална, едно купатило, макс.3+1 лица), Економски соби во градина 21 (18м², една спална, едно купатило, макс.2 лица), Стандардни соби без балкон 13 (18м², една спална, едно купатило, макс.2 лица). Сите соби се со купатило со туш, фен, клима сплит систем, ламинат на подот, телефон, сеф (се наплаќа), мини бар (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон (во повеќето соби).

Услуга
Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, , ручек, ужина на плажа, попладне кафе и колачи, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00ч. Дополнително се наплаќаат-увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во Диско клуб, мини бар во соби, A’la Carte ресторани.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, снек бар на плажа, лоби бар. Доктор, чување деца, перална, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, rent a car. Wi-Fi интернет конекција се наплаќа.

Плажа
Хотелска плажа, со камчиња, лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Спорт и забава
Отворен базен за возрасни и деца, две лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, пинг понг. Масажа, билијард и спортови на вода дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год.

Havana Logo with separators