Asia Beach Resort & Spa Hotel 5*-Alanya

 ASIA BEACH RESORT & SPA HOTEL 5*- ALANYA

Положба
Хотелот е лоциран во Obagol регионот, 5км од центарот на Аланија и 135 км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 320. Стандардни соби (28-41м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лица), фамилијарни соби со кревети на спрат (39м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лицa), фамилијарни суити (58-74м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 5+1 лица), суит за меден месец (46-62м², една спална соба со џакузи, едно купатило, макс. 2 лица).Сите соби се со купатило со туш, фен, сплит клима систем, телефон, мини бар (со вода и сокови се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, бесплатена Wi-fi интернет конекција, со или без балкон.

Услуга
Ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне чај и кафе, доцна вечерна услуга, сите локални и стандардни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч. , сладолед во слаткарница, А’la Cаrte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, сокови во барот на плажа од 10.00-17.30ч. Специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови, специјални коктели, услуга во соба, сите флаширани пијалоци, дополнително се наплатуваат.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани-Турска и Италијанска кујна, лоби бар, бар покрај безенот. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет дел, продавници, фризер, rent a car дополнително се наплатуваат. Бесплатена Wi-fi интернет конекција.

Плажа
Хотелска плажа–песочна, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Има тунел под патот кој води до плажата.

Спорт и забава
Отворени и затворени базени за возрасни со дел за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, масажа и СПА & Wellness центар, билијард, компјутерски игри, куглање, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и на базенот, вечерен шоу програм. Мини клубот за деца од 04-12 год.

www.asiabeachresort.com

Havana Logo with separators