Core Hotel 4*- Polihrono

CORE HOTEL  4*- POLIHRONO

Хотелот се наоѓа во центарот на Полихроно, на 120 м оддалеченост од плажата. Помал, пријатен хотел, ресторан, бар, базен, интернет, добра услуга. Вкупно 24 соби: Standard Doubles (~18 m2), Family Deluxe Apartments (~40 m2). Во собите: клима, мини фрижидер, ел. бокал, телефон, фен, сеф, SAT TV, бесплатен Wi-Fi интернет, балкон. Помошен кревет – на расклопување/ стандарден / софа. Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина  – 2 пати неделно. Паркинг на 100м од хотелот со ограничен број на места.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian