Crystal Paraiso Verde Resort 5*- Belek

 CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT  5*- BELEK

Положба

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 25км од Белек и 40км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 670 во 8 блока на 5 ката и 3 блока на 2 ката. Стандардни соби: 460 (26м², макс.2+1 лица)-една спална и едно купатило, Стандардни соби со кревети на спрат: 60 (26м², макс.2+2 лица)-една спална со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, Фамилијарни соби: 88 (42м², макс.5 лица)-две спални одвоени со врата и 2 купатила, Суит соби (44м², макс.2 лица)-една дневна, една спална и едно купатило со Џакузи, поглед на море. Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит ситем, телефон, мини бар (сокови и вода само на пристигнѕвање), сеф, ламинат или плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.

Услуга

Ultimate Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, ужина на плажа, чај, кафе и колачи во попладневните часови, сладолед, вечера, полноќна закуска, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Работно време на snack бар и бар на плажа од 11 часот.до 17.30 часот.Дополнително се наплаќаат-специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни егзотични пијалоци, услуга во соба, Мексиканска и морска храна во A’la Carte рестораните, увозни пијалоци од 24:00-10:00 часот.

Содржина

Главен ресторан Crystal со шведска маса, A’la Carte ресторани (Buffalo Bistro-Турска кујна, Seafood-морска храна, Италијански и Мексикански ресторани, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет конекција во соби, продавници, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат.

Плажа

Хотелска плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Спорт и Забава

Отворени и затворени базени, лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, тениски игралишта, мини голф, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг е вклучено во цена. Осветлување на тениски игралишта, спортови на вода, салон за убавина, масажа, куглање, билијард, комјутерски игри дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови, кино. Мини куб за деца од 4-12 год и мини диско.

Havana Logo with separators