Drita Resort & Spa 5*-Alanya

 DRITA RESORT & SPA 5*- ALANYA

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Kargicak, 14км од Аланија и 139км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 199. Стандардни соби (25м², макс.2+1 лице), стандардни соби со кревети на спрат (25м², една голема соба со кревети на спрат за деца , макс. 4 лица ). Сите соби се со купатило со туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, ламинат на подот, балкон.

Услуга
Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, полноќна ужина. Сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00ч., бар со ужина и безалкохолни пијалоци на плажа до 17.00ч. Увозни пијалоци, домашни пијалоци по 24.00ч., сите пијалоци во диско клубот, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, Турско кафе, коктели, алкохолни пијалоци во барот на плажа, А’la Carte ресторан дополнително се наплаќаат.

Содржини
Главен ресторант со шведска маса, еден А’la Carte ресторан, барови крај базенот и на плажа. Доктор на барање, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри дополнително се наплатуваат.Wi-Fi во лобито и кај базенот е без доплата.

Плажа
Хотелска плажа, песочна и камчеста (има тунел под патот), лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа со доплата.

Спорт и забава
Отворени базени со базен за деца, лизгалици на вода, затворен базен, тенис, пинг пон, фитнес центар, одбојка на плажа. Спортови на вода, Спа центар, билијард, осветлување на тениски игралишта, Турска бања, сауна масажа дополнително се наплаќаат. Забавна програма преку ден и вечерен шоу програм. Мини клуб за деца, детско игралиште.

www.hoteldrita.com

Havana Logo with separators