Eftalia Ocean Resort 5*-Alanya

EFTALIA OCEAN RESORT 5*- ALANYA

Положба
Хотелот е лоциран во регионот Турклер, 18 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупно број на соби 682 во главната зграда. Стандардни соби (35м2, 1 спална соба, 1 купатило, макс2+1 лица), Голема соба (45m², 1 голема спална соба со француски креевт, 1 единачен кревет, 1 дополнителен кревет (софа), 1 купатило, макс 2+2 лица), Фамилијарни соби А (91m², 2 оделни спални соби, 1 купатило, макс 4+1 лица), Swim up соба 2 спални (99 м2, дуплекс, 2 оделни спални со 2 француски кревети, 2 единачни кревети и 1 екстра кревет, 1 купатило, директен излез на базен, макс 5+1 лица), Swim up со 3 спални (113 м2, дуплекс, 3 спални со 2 француски кревети, 2 единачни кревети и 2 екстра кревети, директен излез на базен, макс 6+1 лица)и соби за хендикепирани лица. Сите соби се опремени со сопствени купатила со туш кабина и фен, централен клима уред, кој работи врз основа на временските прилики, директна телефонска линија, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга
Ултра се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрешни снекови и попладневна чајанка, кафе, торти, полноќни снекови, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци до 24:00 часот, А-ЛА карте ресторани со претходна резервација еднаш за време на еден престој, сладолед во слаткарниците неколку часови во денот. Не е вклучено: сите видови на увезени пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежи цедени сокови, собна послуга, пијалоци во диско и сите содржини на Ефталија островот.

Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, А-ла Карте ресторани –Турски, Италијански, Бургер ленд, лоби бар, бар на базен, бар на плажа, Диско клуб во Ефталија островот. Доктор на барање, перална, чување на деца, фризер, теелфон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, рент а кар се доплаќаат. Ви фи интернет конекција во главните места е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа, камчеста, со лежалки и чадори за сонце, пешкири бесплатни. Со подземен тунел се поврзува хотелот со плажата.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, Аква Парк, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: водни спортови, билјард, салон за убавина, масажи. Дневни и вечерни анимации (на островот Ефталија), натпреварувања, шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

Havana Logo with separators