Elinotel Apolomare 5* – Hanioti

ELINOTEL APOLOMARE 5*- HANIOTI

ELINOTEL APOLOMARE

Положба: Ханиоти, на сама плажа
Сместување: двокреветни соби, фамилијарни, и фамилијарен свит и де лукс свит. Собите се опремени со бања, клима, тв, фен, балкон.
Содржини: ресторан, бар, бар покрај базен, паркинг, детски базен, мини клуб, детско мени бесплатни чадори и лежалки на плажа и др.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Плажа: песочна и ситен камен
Спорт и забава: базен, базен за деца, водни спортови.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian