Фонтана 4* Врњачка Бања

Hotel Fontana Vrnjacka Banja

Цените се по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок;
– Користење на Wellness & Spa центар (деца до 12 години престојуваат до 20:00)
– Користење на игротека за деца;
– Користење на Фитнес Центар;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години 0,20€ по лице на ден (наплата во агенција);
– Хотелско осигурување 0,30€ по лице на ден (наплата во агенција);
– Доплата за вечера 10€ по лице на ден, деца до 6,99 години ГРАТИС;
– Доплата за соба со балкон 10€ по соба на ден;
– Доплата за дополнително лице во апартман 12€ по лице на ден;
– Паркинг 4,5€ по кола на ден;

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години ГРАТИС, доколку користи заедничко легло со родители;
– Деца до 11,99 години доплата 10€ по лице на ден на база ноќевање со појадок;

Политика за откажување:
10% пенали за отказ на резервација 30 дена пред Chek In;
20% пенали за отказ на резервација 29-15 дена пред Chek In;
50% пенали за отказ на резервација 14-8 дена пред Chek In;
85% пенали за отказ на резервација 7-1 ден пред Chek In;
100% пенали за отказ на резервација на ден на пристигнување или доколку не се појавите во хотел;
100% пенали за кратење на престој;

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian