Grandotel 4*- Hanioti

GRANDOTEL 4* – HANIOTI

GRANDOTEL

Локација : Во Ханиоти, на плажа
Сместување: 125 стандард соби и 8 свита – собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, фрижидер, и фен.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини : ресторан, барови (бар на плажа, бар покрај базенот), грчка вечер, паркинг, менувачница, рент а кар, интернет, ТВ сала
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, водени спортови, масажа, аква аеробик, теретана.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian