Grecotel Egnatia Grand Hotel 4* – Alexandropolis

GRECOTEL EGNATIA GRAND HOTEL  4*- ALEXANDROPOLIS

Grecotel Egnatia Grand Hotel 4* е во непосредна близина на центарот на Александрополис (500 m), 300 km од Солун, 138 km од Кавала. Сместен е на самиот морски брег, со песочно – камчеста плажа, каде се лежалките и чадорите бесплатни. Комплексот се состои од помали објекти, на пространа територија, со приватна плажа. Нуди удобни соби, 2 ресторани, 2 бара,  2 базени со морска вода, детски базен, Спа центар (турска бања и сауна бесплатно, внатрешен базен) , фитнес центар бесплатно, паркинг, добра услуга. За најмалите тука е и мини клуб, 2 детски базена со морска вода, бебешко креветче бесплатно, како и детско мени, а чување на деца со доплата и на барање на лице место.

 

Вкупно се во понуда 105 соби: Singles & Doubles Superior Sea View (~24 m2), Singles & Doubles Deluxe Sea View (~30 m2), Junior Suites (~44 m2), Suites (~45 m2), Suites Executive (~50 m2). Сите соби имаат: ТВ, мини бар (во апартманите), телефон, сеф, бежичен интернет, фен, балкон.

 

*Прилагоден за лица со инвалидитет!

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian