Green Wood 4*- Bansko

GREEN WOOD 4*- BANSKO

Локација:

 ►Хотелот е лоциран во Разлог, на околу 12км од гондолата во Банско.

 Сместување:

 ►Хотелот е изграден во 2008 год., а реновиран во 2011 год., располага со вкупно 67 соби. Двокреветни соби 20 (2 стандард.кревети, макс.2 лица, 20-24м²)-два стандардни кревети. Студио 35 (2 стандард.+2 дополн.кревети, макс.4 лица, 30-35м²)-една пространа соба со два стандардни кревети и софа на извлекување. Апартман со 1 спална 10 (2 стандард.+2 дополн.кревети, макс.4 лица, 45-70м²)-спална со два стандардни кревети и дневна со софа на извлекување. Апартман со 2 спални 2 (4 стандард.+2 дополн.кревети, макс.6 лица, 60-95м²)-две спални со по два стандардни кревети и дневна со софа на извлекување. Сите соби имаат индивидуално греење, сателитска ТВ, телефон, ламинат на под, купатило со туш кабина, мини кујна (фрижидер, микровална, рингли за готвење, аспиратор). Приборот за готвење може да се обезбеди за секој апартман на барање на рецепција и со доплата (околу 30 BGN). Бањарки може да се земат на рецепција со доплата. Сите соби (освен две двокреветни соби) имаат балкон.

 Услуга:

 ►Наем на соба или апартман

►Ноќевање со појадок , Полупансион (појадок и вечера), Полн пансион (појадок, ручек, вечера)  или

►Се вклучено (појадок, ручек, ужина, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 11.00-23.00ч. во главен ресторант).

Содржина:

 ►Рецепција, сеф на рецепција (со доплата), менувачница, услуга во соба, Wi-Fi во лоби бар, ски гардероба, ресторант, лоби бар, конференциска сала, доктор (на повик), салон за убавина. Бесплатно користење на базен со дел за деца, Финска сауна, соба со пареа, фитнес, Wi-Fi во лоби бар, превоз до гондола (08.00-16.30ч.),  креветче за бебе (на барање), столче за бебе во ресторан, игротека за деца, паркинг. Пинг-понг, масажа, Турска бања, Спа третмани, електронски игри, чување на деца (на барање) дополнително се наплаќа.

 

Редовен ценовник :

 

Термин на престој 15.06-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020
Вид на сместување 1 ноќ. 1 ноќ. 2 ноќ. 3 ноќ. 5 ноќ. 7 ноќ.
Двокреветна соба (2+0) 30€ 44€ 41€ 35€ 31€ 30€
Студио (2+2) 33€ 49€ 45€ 41€ 35€ 33€
Едноспален апартман (2+2) 36€ 55€ 50€ 44€ 39€ 37€
Двоспален апартман (2+2) 33€ 49€ 45€ 41€ 35€ 33€

 

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА за престој од 8 и над 8 ноќевања

(период на престој 15.06-30.11.2020)

Двокреветна соба (2+0) 27€
Студио (2+2) 30€
Едноспален апартман (2+2) 35€
Двоспален апартман (2+2) 34€

 

 

Дополнителни услови :

  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
  • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
  • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен,сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
  • Детски кат
  • Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian