Хотел Изгрев Спа & АкваПарк 5*- Струга

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ СПА & АКВАПАРК 5*- СТРУГА

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ – СТРУГА

На ова парче рај на земјата, помеѓу прекрасната борова шума, на брегот на Охридското езеро се наоѓа Хотел Изгрев. Овој луксузен хотел се протега на површина од 90.000м2 со приватна плажа од 500м и е во непосредна близина и на двата града, само 5км од градот Струга, а на 20км од градот Охрид. Поврзан е со добра инфраструктура, а на само 15км од хотелот се наоѓа охридскиот аеродром.

Поминете ги летните  денови  на брегот на Охридското Езеро во најлуксузниот хотел на Балканот,  Уживајте  во  прекрасната борова шума, во  најубавото  изгрејсонце и  погледот  на езерото.

изгрев

Во цената се вклучени следниве услуги:

  • Ноќевање со појадок
  • Користење Spa center (внатрешен базен, фитнес, сауна, Турска бања)
  • Вклучена туристичка такса

Во цената не се вклучени следниве услуги:

  • Екстра трошоци во хотел

 Важна напомена:

  • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
  • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување

За овој аранжман важат општите услови на патување на Хавана Травел

 

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

*Цените се изразени во евра, плаќањето е во денари по курс  1 евро=62 денари

Havana Logo with separators