Хотел Манастир 4*- Берово

ХОТЕЛ МАНАСТИР 5*- БЕРОВО

Хотел Манастир се наоѓа на излезот од Берово, на 5км оддалеченост од езерото. Хотелот нуди сместување во автентична зграда, традиционална кујна која изобилува со локални специјалитети изработени со еко-производи и производи од органско потекло, авантура: планинарење, планинско велосипедизам, лов и риболов, кајак со рамен вода, излети скара покрај езерото, традиционален оброк на колиба за овци, тематски туризам – прошетки, разгледување во области со традиционално, културно и историско значење
Планинското опкружување, езерото, маркираните велосипедски и пешачки патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки, за љубителите на планинарењето и mount-bikig, како и за оние кои бараат авантури и предизвици.

Цени по ноќ во одреден тип на соба:

УслугаЕднокреветна собаДвокреветна собаТрокреветна соба
Ноќевање со појадок1 490 ден.1 220 ден.1 160 ден.
Полупансион1 900 ден.1 650 ден.1 590 ден.
Полупансион2 270 ден.2 020 ден.1 960 ден.

* Цените се дадени по лице по ноќ со вклучена туристичка такса и без вклучен пијалок за време на оброците.

НАПОМЕНИ:

• Едно дете до 5,99 бесплатно
• Едно дете од 6-11,99 / 50% од цената на еден возрасен.
• Две деца 0-5,99 / 50% од цената за возрасен.
• Трето лице е по цена за трокреветна соба.

 

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

*Цените се изразени во евра, плаќањето е во денари по курс  1 евро=62 денари

Havana Logo with separators