Хотел Тино 4*- Охрид

ХОТЕЛ ТИНО 4*- ОХРИД

Хотелот е лоциран во населбата Св. Стефан и е вистинско место за опуштање и релаксирање. Во хотелот може да уживате во прекрасните јадења, а при тоа да имате поглед на езерото кој го одзема здивот. Хотел Тино Св. Стефан 4*  располага со бесплатен wi-fi интернет, паркинг, ресторан, бар, финтес сала, внатрешен и надворешен базен.

ДЕКЕМВРИ  2020 Полу пансион
двокреветна соба 25 евра – кон езеро 
23 еврa – кон шума
апартман30 евра – кон езеро

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА МИНИМУМ ДВЕ НОЌЕВАЊА ВО ОКТОМВРИ

 

 

Овие цени се однесуваат за првото и второто ноќевање.

За секое наредно ноќевање цената е со 45% попуст од горе наведената цена.

Дополнителни информации:
Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица
Деца до 5,99 год–гратис (во двокреветна соба, без дополнително легло)
Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ (во двокреветна соба, со
дополнително легло)
Полу пансион – секоја вечера избор од 3 менија со предјадење, главно јадење и
десерт
Услуги вклучени во цените: користење на внатрешен базен, детски базен,
надворешен сезонски базен со солена вода (лежалки, чадори), спа центар
со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, билјард
маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi, паркинг пред хотелот.
Можност доплата за масажи, третмани и солариум.
Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.
Цените се со вклучен ДДВ.
Во цената не е вклучена туристичка такса.

 

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

*Цените се изразени во евра, плаќањето е во денари по курс  1 евро=62 денари

Havana Logo with separators