Kassandra Palace 5* – Kriopigi

KASSANDRA PALACE  5*- KRIOPIGI

Положба: на 2 км од Криопиги, 7 км од Калитеа
Сместување: 300 соби. Собите се опремени со балкон, бања, клима уред, фен, телефон, радио, ТВ, мини бар, бежичен интернет.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: ресторан, таверна, барови, коктел бар, снекбар покрај базенот, бар на плажа, продавници, фризер, паркинг
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, билијард, видео игри, диско.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian