Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Вила Раниа – Неос Мармарас

1/3, 1/4, 1/5 апартман

150 м од плажа

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа (3мин пешачење) и на 300м од центарот на градот.

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна( мини опремена), тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.        http://raniahouse.gr/

 

20% ПОПУСТ ДО 08.03.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВАЦИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.04.2024

 

rania 24-1 price

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса  1.5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ; деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

 

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација