Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Hotel Akti 4* -Ouranopolis

1/2+2 студио

20 м од плажа

УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора.Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани,Дрениа….

Hotel Akti 4* -Ouranopolis се наоѓа на 20 метри од песочна плажа.Има подземен премин до прекрасната плажа со ситен песок и постепено задлабочување на водата.Секоја соба има еден дупол кревет и два единечни кревети на спрат,wi-fi,тв,клима уред,мини фрижидер,телефон купатило со вц,фен, крпи големи за на плажа и мали за туширање.Има 2 ресторани за доручек со поглед на море и ресторан за вечера со поглед на море.Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно.Бар покрај базен,бар на плажа,безжичен интернет на плажа.Базен отворен со посебен дел за деца.Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри,цртање ….лифт.Покриен паркинг за возила ,мини маркет,сеф,24 часа рецепција ,перална.

 

10% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 14.02.2024
ПОПУСТОТ СЕ ОДНЕСУВА НА СМЕНИТЕ ВО МАЈ И СЕПТЕМВРИ (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09; 20.09;)

ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ШВЕДСКА МАСА) ,КЛИМА,WI-FI,ПАРКИНГ , ПОГЛЕД НА МОРЕ
2 ДЕЦА ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

Akti 24 pricelist

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА МИНИМУМ 2 ВОЗРАСНИ ЛИЦА ВО СОБА
ЗА 1 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО
ЗА 2 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО

ЗА 3 ВОЗРАСЕН 12+ 40% ПОПУСТ
ЗА 4 ВОЗРАСЕН 12+ 70% ПОПУСТ
Доплата за туристичка такса 1,5 € од ден од соба, се плаќа во агенција.
ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
45 € за возрасни – повратна карта
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
30 € за возрасни или деца – карта во еден правец;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација