Малдиви од Софија

МАЛДИВИ
индивидуална програма од Софија

Повеќе од илјада корални острови групирани во 26 атоли, меѓу кои околу 200 се населени, а само 80 се користат за туризам. Главен град е Мале кој брои 103.063 жители, а вкупната популација на Малдиви изнесува околу 329.000 жители. Својата независност од Велика Британија, оваа земја ја стекнала во 1965 година. Секој хотелски ресорт претставува“свет за себе”, па можете да уживате во недопрената природа, морето, богатиот подводен свет и беспрекорните плажи. Просечната температура на воздухот е од 27-32 степени, додека температурата на водата секогаш е околу 25 степени.

Термин :  Март, Април, Мај, Јуни
Престој: 7 ноќи
SUMMER VILLA GUEST HOUSE 3* MAAFUSHI     759 €    (ноќевање со појадок /DBL STD)
OCEAN VISTA GUEST HOUSE 3* MAAFUSHI     759 €   (ноќевање со појадок DBL DELUXE)
NALA ISLAND VILLAGE 3* MAAFUSHI    779 €   (ноќевање со појадок DBL DELUXE
AMEERA MALDIVES 4* DHIFFUSHI    799 €   (полупансион DBL SUP
ARENA BEACH 4* MAAFUSHI    799 €   (полупансион DBL DELUXE)
QUICKSAND RASDHOO 4* RASDHOO    819 €   (полупансион DBL DELUXE
KAANI VILLAGE AND SPA 4* MAAFUSHI    899 €   (полупансион DBL DELUXE
ISLAND HOME UKULHAS 3* UKULHAS    950 €   (полупансион DBL SUP)
TRIP VILLA 3* UKULHAS    959 €   (ноќевање со појадок DELUXE BUNGALOW)
INNAHURA MALDIVES RESORT 3* INNAHURA    1.199 €   (ноќевање со појадок SUNSET BEACH BUNGALOW
SUN ISLAND RESORT & SPA 4* ALIFU ATOLL    1.250 €   (наем WATER VILLA
DREAMLAND THE UNIQUE SEA AND LAKE RESORT SPA 5* BAA ATOLL    1.499 €   (полупансион WATER BUNGALOW
CINNAMON VELIFUSHI MALDIVES 4* KAAFU ATOLL    1.599 €   (ноќевање со појадок DUPLEX GARDEN BUNGALOW
KURUMBA MALDIVES 5* KAAFU ATOLL  1.629 €   (ноќевање со појадок DELUXE BUNGALOW

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Во цената е вклучено:

Авионски билет на релација Софија-Дубаи-Мале-Дубаи-Скопје со Fly Dubai сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
Аеродромски такси;
7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Traveler Health Declaration

Цената не вклучува:

Повратен трансфер до Софија – 40 еур по лице
Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
Факултативни тури
Други индивидуални трошоци
Патничко осигурување

Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот

За влез и излез од Малдиви потребен е негативен ПЦР тест не постар од 72 часа пред полетување

 

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по потпишување на договорот 
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на Хавана Травел 

Havana Logo with separators