Малдиви

BOSPHORUS SORGUN HOTEL 5*- SIDE

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Sorgun , 9км од Side и Manavgat и 72км од аеродромот во Antalya.

Сместување

Вкупен број на соби 455 кои се наоѓаат во главна зграда. Стандардни соби (30 – 34m², една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице), Фамилијарни соби (60m², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица). Сите соби се модерно декорирани со приватно куаптило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар ( се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми и музички канали, балкон или тераса. WI- FI интернет конекција е бесплатна.

Услуга

All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне чај, чафе, торта, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, по 00.00 часот сите пијалоци се доплаќаат, бифе за деца, , A’la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за престој, мини бар во собите,restaurants are with reservation in advance and once in a stay, mini bar in the rooms (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), катче за бебиња во ресторанот, бифе со диетална храна, бар за закуски на плажа од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци по 20.00 часот, пијалоци во Disco club.

Содржина

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани –Soboro (Азијска кујна), Turquoise (Медитерански ресторан), Mangal (Турска кујна) со претходна резервација и еднаш за престој. Барови околу хотелскиот комплекс кои служат пијалоци и храна. Доктор, бебиситер, услуга за перење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

Плажа

Хотелска приватна плажа на 250 метри од хотелот, песочна со каменчиња, со бесплатни пешкири на плажа, чадори за сонце и лежалки. Има бесплатен превоз до плажа.

Спорт и Забава

Има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Се доплаќаат: Масажа, SPA и Wellness центар, билијард, куглање, соба за играње, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, мини Disco и различни активности за деца.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian