Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Куршулиска бања за 8ми Март

2 ноќи со појадок и вечера

169€

Куршумлијска Бања е градска населна и бањско лекувалиште во општина Куршумлија.

Бањата се наоѓа во котлината на Бањска река, на 442м надморска висина и на 11км од Куршумлија.

Комплетно реновираниот хотелски комплекс Куршумлиска Бања е лоциран на падините на шумовитиот Копаоник. Лековитата моќ на термоминералната вода која овде извира е потврдена уште во времето на Римјаните, а денес достапна до Вас преку понудата на современиот медицински и велнес центар на хотелот „Планинка“.

 

Цена на аранжманот 189 евра / 11.720мкд

Промо цена 169  евра/ 10.480 мкд за резервации до  10.02.2024

 

 

Програма за патување (08.03-10.03.2024)

1.Ден  08.03.2024 (Петок) СКОПЈЕ – КУРШУМЛИСКА БАЊА

Состанок на групата во 05.30ч на паркингот кај Хотел Вип. Поаѓање за Србија во 06.00ч. Се патува преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и на царински формалности.Пристигнување во Куршумлиска Бања и сместување во Хотел Планинка 4*.Слободно попладне за одмор и релаксирањес во СПА центарот на хотелот.Вечера.Ноќевање.

2.Ден 09.03.2024 (Сабота) КУРШУМЛИСКА БАЊА

Појадок. Ден предвиден за одмор и користење на содржините на Велнес центарот на хотелот и индивидуални прошетки долж Бањска Река, во прекрасно зелено опкружување низ бањските паркови. Вечера. Ноќевање.

3.Ден 10.03.2024 (Недела)КУРШУМЛИСКА БАЊА – СКОПЈЕ 

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности и прошетки до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во  Скопје во вечерните часови.

 

Цената на аранжманот вклучува:

 • Автобуски превоз на наведената релација.
 • Сместување во Хотел Планинка 4* во стандардни соби на база 2 ноќевања со појадок и вечера на база шведска маса
 • Користење на отворено – затворен базен, полуолимписки базен, релакс базен со термална вода со температура од 33-35⁰C
 • Секојдневно користење на содржините од Велнес центарот: сауна, солена соба, парна бања, ледена пештера, топли клупи тепидариум, соба за релаксација
 • Користење на сала за забава пинг-понг и билијард, користење фитнес сала, детска игротека
 • Туристичка такса

Ценатана аранжманот не вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување.
 • Индивидуални трошоци (пијалоци, масажи и останати неспоменати услуги)

 

Попусти и доплати:

 • Дете 2-7 год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет бесплатно во хотел плаќа само превоз 35€/2.170ден (на барање).
 • Дете 7-99год. во придружба на 2 возрасни на дополнително легло плаќа 90€/5.580ден
 • Доплата за сместување во Апартман -20еур/ 1.240ден по лице за две ноќевања
 • Доплата за еднокреветна соба 20€/1.240ден за две ноќевања (на барање)
 • Намалување за сопствен превоз -20€/1.240ден од патник.

 

**(Во двокреветна соба 2+1, може да се смести макс. 2 возрасни +1 дете до 9.99г. или 2   возрасни+1 дете до 9.99 +1дете до 3.99г.).

 

 

 

Напомена:

*За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

*Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

*Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

*За Србија може да се патува со лична карта или со пасошот (важност на патните документи мин. 3 месеци по завршувањето на патувањето)

* Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.

 

* Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

 

* Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата, во случај на потреба.

 


 

Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација