Murite Club Hotel 4*- Bansko

MURITE CLUB HOTEL 4*- BANSKO

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).
Период на престој :

(цените не важат за празници)

12.04.2020 – 12.06.2020

07.09.2020 – 30.11.2020

13.06.2020 – 06.09.2020
СЕ ВКЛУЧЕНО1 н.2-3 н.4-5 н.6-7 н.1 н.2-3 н.4-5 н.6-7 н.
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0)32€28€27€26€34 €30€29€28€
Едноспален апартман (2+2)34€31€30€29€37 €33€32€31€
Двоспален апартман (4+2)32€28€27€26€34 €30€29€28€
Триспален апартман (6+2)32€28€27€26€34 €30€29€28€
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0)31€27€26€25€33 €29€28€27€
Едноспален апартман (2+2)33€30€29€28€36 €32€31€30€
Двоспален апартман (4+2)31€27€26€25€33 €29€28€27€
Триспален апартман (6+2)31€27€26€25€33 €29€28€27€

БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

 

Дополнителни услови :

  • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат 4/6 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

  • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

  • Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

  • Паркинг, интернет

 

Цената не вклучува :

  • Туристичка такса 1 € по лице
  • Патничко осигурување
Havana Logo with separators