Paloma Grida Resort & Spa 5*-Belek

 PALOMA GRIDA RESORT & SPA 5*- BELEK

Положба

Одморалиштето се наоѓа во областа Белек, 45 км од центарот на градот Анталија и 35 км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 459. Agora Соби(21м², една спална соба, една бања, макс.2пакс), Стандардни соби (27 м², една спална соба, една бања, макс.2 + 2лица) Супериор соби (40м², поголема спална соба, една бања, макс.31 лице) Connection фамилијарни соби (50м², една спална соба, една дневна соба со врата помеѓу, макс.3 + 1лице) Дуплекс фамилијарни соби 28 (50м², макс.4лица) Lake Villas 17 ( 50m², макс.3лица) соби за непушачи и соби за хендикепирани лица се исто така достапни. Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина и фен за коса, централен систем за климатизација, директен телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден),сет од кафе и чај,сеф,сателитска ТВ и музички канали, балкон, WI-FI интернет врска.

Услуга

Luxury Ultra all inclusive – пијалок за добредојде по пристигнувањето, шведска маза за доручек, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне, ужина во доцните часови, свеж овошен сок за појадок, сладолед за време на ручек и вечера , Ресторани Patisserie,А-ла-карт (International,Aegean and Ottoman) со претходни резервации , сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени: луксузни увезени пијалоци, специјални вина,флаширани пијалоци, кинески ресторани А-ла-карт (Chinese, Stek House and Lake House), сокови од свежо овошје освен за со појадокот , услуга во соба.

Содржина

Главен ресторан Paloma за All Inclusive услуга, Ресторани А-ла карт: International А-ла-карт, Aegean – морска храна,Ottoman-турската кујна, кинеска кујна, Stek House и за гостиte od Lake Villa ресторан на Lake House. Барови низ целиот хотелски комплекс. Се доплаќа за : докторска услуга,бебиситер, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, фен за коса, изнајмување автомобил. Wi-FI Интернет-врската во целиот хотел е бесплатна.

Плажа

Приватна плажа на хотелот, песочна, со лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа бесплатно. Приватните павиљони се наплаќаат дополнително.

Спорт и Забава

Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, гимнастика, пинг-понг. Се доплаќа: спортови на вода,осветлување на тениски терени, опрема за тенис, масажа, СПА и велнес центар. Забавни програми во текот на денот за возрасни и деца, во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 и во летната сезона тинејџерски програми (13-16 години).

Havana Logo with separators