Potidea Golden Beach Hotel

POTIDEA GOLDEN BEACH HOTEL

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

 • Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – 6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина – 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини:

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.
Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
24.05-31.05.2020 7 All 189€ 199€
31.05-07.06.2020 7 All 199€ 209€
07.06-14.06.2020 7 All 259€ 269€
14.06-21.06.2020 7 All 289€ 299€
21.06-28.06.2020 7 All 309€ 319€
28.06-05.07.2020 7 All 339€ 349€
05.07-12.07.2020 7 All 359€ 369€
12.07-19.07.2020 7 All 389€ 399€
19.07-26.07.2020 7 All 409€ 419€
26.07-02.08.2020 7 All 409€ 419€
02.08-09.08.2020 7 All 409€ 419€
09.08-16.08.2020 7 All 409€ 419€
16.08-23.08.2020 7 All 399€ 409€
23.08-30.08.2020 7 All 369€ 379€
30.08-06.09.2020 7 All 269€ 279€
06.09-13.09.2020 7 All 219€ 229€
13.09-20.09.2020 7 All 189€ 199€

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера;
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот.

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Служење пијалоци: 10:30 – 21:00 часот:

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино – црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;
Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian