Ramada Plaza Thraki 5* – Alexandropolis

RAMADA PLAZA THRAKI  5*- ALEXANDROPOLIS

Локација: Хотелот се наоѓа на 4 км. од центарот на градот, на 138 км од аеродромот Кавала.
Сместувачки капацитети: Поседува 149 соби,129 Superior Rooms, 12 Executive Rooms, 8 Suites.
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера), FB (доручек, ручек и вечера).BB – ноќевање со појадок,  AI – (all inclusive), собите располагаат со клима, телевизор, мини бар, телефон, сеф, бања, интернет.
Плажа: 
На самата плажа.
Хотелски содржини: базен , паркинг, сала за конференции, сауна, теретана, бар, ресторан, казино, козметички салон, масажа, паркинг, продавница, рум-сервис, сауна, солариум, спа, теретана, турска бања, лежалки и чадори бесплатно.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian