Remi Hotel 4* – Alanya

 REMI HOTEL 4*- ALANYA

Положба
Хотелот е лоциран во центарот на Аланија и 118 км. Од аеродромот Анталија.

Сместување
Вкупно број на соби 82. Стандардни соби (1 спална соба, 1 купатило, макс 2+1 лица). Сите соби се опремени со сопствени купатила со туш кабини, ден, посебен клима уред, директни телефонски , мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под од плочки и балкон. Услуга
All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадокм ручек, попладневна торта и кафе пауза, вечера, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци(ракија, водка, џин, пиво, вино) од 10:00 – 23:00 часот. Со доплата: увезени пијалоци, свежи цедени сокови, Турско кафе, сладолед, сите пијалоци и храна после 23:00 часот.

Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, лоби бар, бар на базен. Доктор, телефон, факс, интернет, рент а кар со доплата.

Плажа
Плажата е на 150 м од хотелот, песочна плажа со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа кои се доплаќаат.

Спорт и забава
Надворешни базени за возрасни и деца, влезници за Турска бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: водни спортови, масажи, сауна.

www.remi.com.tr

Havana Logo with separators