Secret Paradise 4*- Nea Kalikratia

SECRET PARADISE 4* – NEA KALIKRATIA

Положба: се наоѓа во Неа Каликратиа, на 100 м до плажа, 500м од центарот.
Сместување: 41 соби. Соби се опремени со бања, балкон, клима,ТВ, телефон, мини бар и радио
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар, паркинг, бежичен интернет, сала за конференции, СПА центар со внатрешен базен, сауна, џакузи, турска бања, солариум…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, фитнес…

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian