Sousouras Hotel & Bungalows 3*- Hanioti

SOUSOURAS HOTEL & BUNGALOWS 3*- HANIOTI

Положба: се наоѓа во Ханиоти
Сместување: хотелот располага со 77 соби, опремени со: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан,бар на плажа, бар на базен, паркинг, бесплатен WI-FI
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца, детско игралиште, мини клуб за деца.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian