Theophano Imperial Palace 5* – Kalithea

THEOPHANO IMPERIAL PALACE 5*- KALITHEA

Локација:  на 2 км од Калитеа, 80 км од Солун, на плажа
Капацитет:  110 делукс соби, 28 суите-а со приватен базен, 11 клуб суите-а со заеднички базен, 2 делукс суите-а
Хотелски содржини: ресторан, бар, 24 часа рецепција, сеф, тениски терени, просторија за друштвени игри, мини клуб за деца, столен теннис, отворен базен, затворен базен, собна услуга, конференциска сала, бизнис центар, перална, менувачница, рент а кар, њирелесс интернет во јавни простории (бесплатно), паркинг.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Опременост на собите: бања со џакузи, интернет, сателитска ТВ, сеф, мини бар,  балкон, клима уред, телефон.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian