Theoxenia Hotel 4* – Ouranopolis

THEOXENIA HOTEL  4*- OURANOPOLIS

Локација : 2,5км од Уранополис, 120 км од Солун. Хотелот е на 30 м од плажа
Капацитет : 136 соби и 16 свити
Хотелски содржини : ресторан, таверна, мини бар, бар на плажа, отворени базени, џакузи, хидромасажа, мини маркет, сеф на рецепција, спортски терени (тенис, кошарка, мал фудбал, одбојка на плажа), водени спортови, продавници, ТВ сала и мини бус сервис.
Опременост на собите : бања, ТВ, телефон.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian