Viceroy 5* – Kopaonik

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024

НАПОМЕНА:

– Попустот за рана уплата не важи за следните периоди:

29.12-02.01.2024 NEW YEAR

15.02-18.02.2024 ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА Р.СРБИЈА

03.03-06.03.2024 БИЗНИС ФОРУМ НА ЕУ

Во цената е вклучено:

 

–       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

–       Користење фитнес центар

–       Користење базени на отворено со топла вода

–       Користење детско катче

–       WI-FI низ цел хотел

–       Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

 

Доплати:

 

–       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

–       Доплата за вечера 30€ по лице на ден

–       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

–       Доплата за домашно милениче 20€ на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)

 

Услови за деца :

 

–       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

–       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

–       Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h

 

Дополнителни услуги:

 

–       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

 

Забелешка:

 

–       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

 

Политика за откажување:

 

–       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

–       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

–       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian