Вила Попи 2

Вила Попи 2 е лоцирана во центарот на Полихроно, на 200м од плажа.

Располага со трокреветни апартмани, со една спална соба со брачен кревет и еден единечен кревет. Кујната е посебно одвоена и е опремена со основен прибор за јадење и готвење,  бања и тераса.

Користење на WI-Fi и клима е вклучено во цената.

Popi 2 ценовник

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД).

Напомена:
*Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
*Цените се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања;
*Доплата за туристичка такса 0.5еур на ден по апартман и се плаќа во агенција;
*Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
*Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
*За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
*Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
*Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената;
*Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
*По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
*Во цената е вклучено користње на Wi-Fi (организаторот не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот);
*Патниците кои патуваат со сопствено возило, треба да пополнат дигитален формулар https://travel.gov.gr;
Ковид политика:
Поврат на уплатени средства во случај:
• Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
• Затварање на граници

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување 

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian