Hotel Atrium 4*- Pefkohori

HOTEL ATRIUM 4*- PEFKOHORI

Положба : 300 м од центарот на Пефкохори
Сместување : 110 соби, свити и апартмани. Собите се опремени со бања, балкон, сателитска ТВ, клима уред, фрижидер, фен, радио, телефон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини : ресторан, бар (главен бар, бар покрај базенот), конференциска сала, менувачница, рент-а-кар, детско игралиште…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: надворешен базен, детски базен, игралишта за кошарка и одбојка, фитнес и аеробик центар, тениски терен, билијард…

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian