Hotel Junior 3*

junior cenovnik

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Наем / Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера во зависност од типот на собата во табелите;
– Во апартманите сместување е на база НАЕМ, освен за новогодишен пакет каде услугата е на база Појадок и Вечера;
– Сместување во Depandace Room  е на база Ноќевање со појадок;
– Хотелско Осигурување
– Надворешен паркинг
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер
– Анимација за деца
– Органзииран дочек за нова година – информации дополнително:

Напомена за резервации со попуст:
– Резервациии направени со попуст се однесува за минимум 50% аванас, остатокот до 15.11.2021
– Цените се дадени во EUR, уплата се врши исклучиво во денарска противрденост по курс 1€=62 Денари.

 

Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС

 

Услови за деца:

Хотел

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 13€ на ден по лице;

Депанданс:

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 11€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 11€ на ден по лице;

Апартмани:
– За сместување во Апартмани во склоп на хотелот е мозна доплата на храна: Појадок 3€ за возрасни / 1,5€ за деца 7-11,99 години;

Вечера 5€ за возрасни / 2,5€ деца 7-11 години

 

 

Можност за доплата на лице место:

  • JUNIOR СКИ АКАДЕМИЈА за деца 215€ (09-17h) ски школа, ски опрема, грижа за деца 5-11,99 години.
  • Трансфер од хотелот до центар на Копаоник;
  • Ски карта за ски стаза Junior (400m за деца и почетници) ски инструктори и ски опрема;
  • Спа центар 30% попуст за гости на хотелот: Базен 2х4, Џакузи, Хамам, Шок туш, Фитнес Центар;
  • Биљард,Пинг Понг и останати игри за анимација;

 

Политика за откажување:

Откажување или промена на резервација мора да се направи икслучиво во писмена форма;

– 5% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 45 дена пред почетокот на аранжманот.
– 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
– 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.

– 40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
– 90% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.

– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници


LAST MINUTE

Termin 23.12-28.12.2021

Economy Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 154€

Standart Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 173€

Triple Standart Room
Пакет за 3 лица за 3 ноќи 217€

 

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Ски гардеробер
– Анимација за деца
– Надворешен паркинг
– Wi-FI
– Хотелско осигурување

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Услови за деца:
– 1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
– 2 ро дете 0-11,99 години во прусуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден


СКИ АКАДЕМИЈА JUNIOR

Хотел Џуниор е идеално место за децата да ги направат првите чекори на скии или сноуборд или да се подобрат себеси под контрола на најдобрите ски инструктори.

20.12.2021-15.03.2022/ 5 дена – 215€

Цената вклучува:

–       Ски опрема

–       Ски карта

–       Ски тренинг за 4 часа дневно

–       Ручек

–       Ужинка

–       Аниматор кој им помага на децата во активностите

–       Игротека за деца

Цената не вклучува:

–       Пијалоци ( на лице место )

–       Индивидуални трошоци

ДНЕВНА ПРОГРАМА

09:00-10:00  Собирање на децата, проверка на опремата , подготовка за одење на терен

10:00-12:00 Скијање

12:30-13:30 Пауза за ручек и одмор

14:00-16:00 Скијање

16:00-17:00 Ужина и чекање на родителите

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian