Hotel Putnik 4*

Oктомвриска Понуда

Период 08.10 – 11.10.2022
Период 20.10-25.10.2022

2 деца до 12,99 години ГРАТИС

 

4 дена / 3 ноќи 120€ по лице пакет
4 дена / 3 ноќи 157€ по лице пакет (Single Room)

 

3 дена / 2 ноќи 88€ по лице пакет
3 дена / 2 ноќи 105€ по лице пакет (Single Room)

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
– Детско Катче

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– 2 Деца до 12,99 години се сместуваат ГРАТИС

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

Havana Logo with separators
mk_MKMacedonian