Logo
02 3 200 006 – 070 333 623

Хотел Маринер 4* – Лорет де Мар, Шпанија

авион од плажа

Хотел Маринер 4* е  место кое нуди модерни, климатизирани соби со приватни балкони. Сместен во Лорет де Мар, хотелот е на само 50 метри од плажата и располага со свој сопствен отворен приватен базен.

Собите кои нудат пријатна и топла атмосфера се декоративно уредени и имаат сатетелитски приклучок и можност за гледање на некоја од вашите омилени Тв серии. Балконите нудат поглед кон мореето. Секоја од бањите се опремени со крпи за редовно користење и менување на истите и фен. WiFi услугата е достапна но, со одредена доплата за истата.

Ресторанот Маринер е ресторан со богат избор на шведска маса со голем број на континентална и интернационална храна. Навечер има музика во живо, а еднаш неделно имаат и  тематска вечер со регионална храна и музика. Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

ЦЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024
ПОЛУПАНСИОН + АВИОНСКИ БИЛЕТ + ТРАНСФЕР

 

ДАТУМ ВОЗРАСЕН ТРЕТ ВОЗРАСЕН ДЕТЕ до 11.99

ДОПЛАТА ЗА

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

20.06 – 28.06 1095 € 895€ 1035 €895€ 795 €695€ 235 € +
28.06 – 05.07 985 € 925 € 745 € 235 € +
05.07 – 12.07 1045 € 985 € 775 € 235 € +
12.07 – 20.07 1115 € 1090 € 809 € 235 € +
20.07 – 29.07 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
26.07 – 04.08 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
29.07 – 05.08 1095 € 1035 € 795 € 235 € +
03.08 – 11.08 1145 € 1115 € 809 € 235 € +
05.08 – 12.08 1095 € 1035 € 795 € 235 € +
10.08 – 18.08 1145 € 1115 € 809 € 235 € +
12.08 – 21.08 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
22.08 – 30.08 1155 € 1085 € 809 € 235 € +
30.08 – 06.09 1020 € 960 € 745 € 235 € +
06.09 – 13.09 985 € 925 € 745 € 235 € +
13.09 – 20.09 945 € 885 € 745 € 235 € +

 

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период.

Во цената е вклучено:
7 / 8 / 9 во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
Аеродромски такси
Повратен авионски билет
Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром
Политика за деца
Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 2 евра од ден по лице
Патничко осигурување
Забелешки:
Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

 

Факултативи:

 

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа

2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа

3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?

  • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
  • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
  • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

Времетраење: 1,5 часа

4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа

5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.

6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа

 

Ред на летање со Air Serbia:

 

20 JUNE / 28 JUNE 20 Jun SKP – 04.00 – BEG – 05.10 20 Jun BEG – 06.30 – BCN 09.10
28 Jun BCN – 20.40 – BEG – 23.10 29 Jun BEG – 00.50 – SKP – 02.00
28 JUNE / 05 JULY 28 Jun SKP – 04.00 – BEG – 05.10 28 Jun BEG – 06.30 – BCN 09.10
05 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 06 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
5 JULY / 12 JULY 5 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 5 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
12 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 13 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
12 JULY / 20 JULY 12 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 12 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
20 Jul BCN – 21.25 – BEG – 23.55 21 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
20 JULY / 29 JULY 20 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 20 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
29 Jul BCN – 20.40 – BEG – 23.10 30 Jul BEG – 00.50 – SKP – 02.00
26 JULY / 04 AUG 26 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 26 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
04 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 05 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
29 JULY / 05 AUG 29 Jul SKP – 04.00 – BEG – 05.10 29 Jul BEG – 06.30 – BCN 09.10
5 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 6 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
03 AUG / 11 AUG 3 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 3 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
11 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 12 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
05 AUG / 12 AUG 5 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 5 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
12 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 13 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
10 AUG / 18 AUG 10 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 10 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
18 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 19 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
12 AUG / 21AUG 12 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 12 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
21 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 22 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
22 AUG / 30 AUG 22 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 22 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
30 Aug BCN – 20.40 – BEG – 23.10 31 Aug BEG – 00.50 – SKP – 02.00
30 AUG / 06 SEP 30 Aug SKP – 04.00 – BEG – 05.10 30 Aug BEG – 06.30 – BCN 09.10
6 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 7 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00
06 SEP / 13 SEP 6 Sep SKP – 04.00 – BEG – 05.10 6 Sep BEG – 06.30 – BCN 09.10
13 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 14 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00
13 SEP / 20 SEP 13 Sep SKP – 04.00 – BEG – 05.10 13 Sep BEG – 06.30 – BCN 09.10
20 Sep BCN – 20.40 – BEG – 23.10 21 Sep BEG – 00.50 – SKP – 02.00

*Во случај на промена на предвиденото време на полетување од страна на авиокомпанијата како и задоцнување на авионот, организаторот не ја сноси одговорноста за евентуални последици, туку се применуваат важечките прописи од областа на авио-сообраќајот.

Споделете :
Scroll to Top

Контакт форма за резервација