Hotel Grand Royale 4*- Bansko

HOTEL GRAND ROYALE 4*- BANSKO

Положба
Хотелот е лоциран на околу 500м од главната гондола и на околу 1км од центарот на Банско.

Сместување
Хотелот е изграден во 2011 год., располага со 81 студија и апартмани.
✔ Студио 11 (2 стандард.+1 дополн.кревет, макс.3 лица, 40-45м²)-една соба со два стандард.кревети и фотелја на извлекување.
✔ Апартман со 1 спална 54 (2 стандард.+2 дополн.кревети, макс.3+1 лица,50-56м²)-една спална и дневна со софа на извлекување.
✔ Апартман со 2 спални 15 (4 стандард.+2 дополн.кревети, макс.5+1 лица,75-90м²)-две спални и дневна со софа на извлекување.
✔ Двокреветна супериор соба (2 стандард.кревети, макс.2 лица, 40м²)-два стандардни кревети, тепих на под.

Сите се опремени со кујна, балкон, сателитска ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi интернет, купатило со туш кабина, фен. Кујните се опремени со микровална, електричен бокал, рингли за готвење,

Содржини
Рецепција, сеф на рецепција, услуга во соба, rent a car, Wi-Fi интернет во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, дневен бар, бар покрај базен, главен ресторан, A’la Carte ресторан, конференциска сала.
Бесплатно користење на базен со дел за деца, соба со пареа, Финска сауна, арома сауна, клуб за деца, ски гардероба, превоз до главна гондола (08.15-16.45ч. на секои 30 мин.), интернет конекција, аниматори за возрасни и деца (од Декимври до Март), шоу програми, креветче за бебе (на барање), столче за бебе во ресторант, паркинг (ограничен број на паркинг места).
Спа центар, масажа, Џакузи, Турска бања, фитнес, билијард, чување на деца (на барање) дополнително се наплатува.
Домашни миленичиња не се дозволени.

 

Период на престој 30.06-30.09.202001.10-30.11.2020
Тип на сместување Ноќевање со појадок
Студио (2+1)17€19€
Едноспален апартман (2+2)18€20€
Двоспален апартман (4+2)17€19€
Дете до 2.99 год.Бесплатно
Прво дете од 3-12.99 год. на доп.леглоБесплатно
Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло50% попуст
Возрасен на доп. легло30% попуст
Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 7=6

 

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок
  • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)
  • Детски кат
  • Интернет, паркинг

 

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 11€ , дете – 6

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Havana Logo with separators